وبلاگ آقای سروش گودرزی

بازیگر سوری: طراح گریم «روز رستاخیز» متعجبم کرد

خبرگزاری فارس: یک پایگاه خبری عربی با اشاره به سخنی از احمدرضا درویش درباره انتخاب جمال سلیمان برای بازی در «روز رستاخیز» گفت: گریمور ایرانی فیلم که در بسیاری از کارهای سینمایی ایران حضور داشته است نظر من را به خود جلب کرد.

جمال سلیمان بازیگر سوری فیلم «روز رستاخیز»
جمال سلیمان بازیگر سوری فیلم «روز رستاخیز»
-------------------------------
به گزارش خبرگزاری فارس، حضور جمال سلیمان بازیگر معروف سوری در فیلم «روز رستاخیز» موجب شده تا رسانه‌های عربی به این فیلم توجه بسیاری داشته باشند به‌ویژه آنکه آنان چهره جدیدی از این بازیگر سوری دیده‌اند که پیش از این از او ندیده بودند.
انتشار عکسی از حضور جمال سلیمان در میان کادر سازنده فیلم روز رستاخیز با گریمی ویژه باعث شده است پایگاه خبری السینما گفت‌وگویی با او انجام دهد و هر چند سلیمان از دادن اطلاعاتی درباره نقشی که در فیلم درویش بازی کرده امتناع کرده است عکس‌هایی از لحظات گریم برای این فیلم را در اختیار خبرنگاران قرار داده است و درباره گریم خود در این فیلم سخن گفته است.
سلیمان که خود بر نحوه گریم و جزئیات کوچک و بزرگ کار دقت دارد، گفته است: محسن موسوی گریمور ایرانی فیلم که در بسیاری از کارهای سینمایی ایران حضور داشته است نظر من را به خود جلب کرد.
وی می‌افزاید: البته من نکات مهمی را با گریمور در میان می‌گذاشتم تا شخصیتی که قرار بود ارائه دهم کامل و واقعی باشد.
سلیمان با اشاره به چندین ساعت گریم قبل از قرار گرفتن روبروی دوربین، تصریح کرده که احمدرضا درویش کارگردان و نویسنده روز رستاخیز از گریم خوشش آمد تا جایی که از مهارت و ابداع گریمور خود تحت نظرات من تعریف کرد.
پایگاه السینما همچنین نوشته است: درویش از همکاری با جمال سلیمان ابراز خرسندی کرده است و گفته است که جمال سلیمان را از زمان جرقه زدن فکر فیلم و قبل از نوشتن سناریو در نظر داشتم و شهرت وی در جهان عرب از مهمترین دلایل انتخاب او بوده است.
این پایگاه افزود: فیلم روز رستاخیز بنا بر گفته کارگردان آن تعجب جهان اسلام را برخواهد انگیخت و تمام جوانب برای کسب جوایز را چه از لحاظ سناریو، چه از لحاظ ساخت و چه از لحاظ بازیگر داراست.
این پایگاه با اشاره به اینکه تیزر این فیلم قرار است در ژانویه منتشر شود با بیان بخشی از داستان این فیلم که به حادثه عاشورا می‌پردازد، نوشت: این فیلم قرار است در سالن‌های سینمای ایران، اروپا و خاورمیانه و به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی اکران شود.

گریم جمال سلیمان برای بازی در روز رستاخیز

 

+ نوشته شده در  شنبه 1390/10/17ساعت 6:22 PM  توسط الناز  | 

دوستت داریم...

                                               به خاطر دلت که دریاس
                                               چشایی که تموم دنیاس
                                               همیشه از خودت گذشتی
                                               به خاطر همین که هستی دوست دارم
                                               دوست دارم

+ نوشته شده در  سه شنبه 1390/10/13ساعت 10:39 AM  توسط الناز  | 

بهار 91 سالن‌های سینما «قفس طلایی» می‌شود

فیلم سینمایی «قفس طلایی» به کارگردانی محمد زرین دست بهار آینده اکران می‌شود.

محمد زرین دست کارگردان سینما در گفت و گو با خبرنگار سینمای ایران، خبر از اکران فیلم سینمایی« قفس طلایی» در بهار سال 91 داد.

وی تصریح کرد: در ابتدا قرار بود این فیلم در سال جاری و بعد از دهه اول محرم اکران شود، اما علی اکبر مزینانی، تهیه کننده با زمان آن مخالفات کرده و فیلم برای برنامه دوم عید 1391 اکران می شود.

هوشنگ توکلی، آهو خردمند، امین حیایی، نیلوفر خوش‌خلق، سروش گودرزی و 12 هنرپیشه آمریکایی در این فیلم سینمایی حضور دارند. بخش هایی از این فیلم در امریکا و بخش های دیگر در ایران فیلمبرداری شده و بازیگران امریکایی در کنار بازیگران ایرانی در قفس طلایی حضور دارند.

+ نوشته شده در  یکشنبه 1390/10/04ساعت 5:58 PM  توسط الناز  | 

پایان «روز رستاخیز»
مراحل صداگذاری و ساخت موسیقی «روز رستاخیز» به نویسندگی و کارگردانی احمدرضا درویش به پایان رسید و فیلم مراحل پایانی را می گذراند.

توحید بیگی مسئول روابط عمومی فیلم « روز رستاخیز» در گفت و گو با خبرنگار سینما پرس گفت: مراحل صداگذاری و ساخت موسیقی «روز رستاخیز» به نویسندگی و کارگردانی احمدرضا درویش به پایان رسید و فیلم مراحل پایانی را طی می کند و برای رفتن به جشنواره فیلم فجر آماده می شود.

وی در ادامه سخنان خود افزود: احمدرضا درویش در دهه اول محرم دست به ابتکار جالبی در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی زده است. این کارگردان کشورمان در این ایام هر روز ضمن انتشار عکس جدید و دیده نشده ای از صحنه های فیلم روز رستاخیز و یک جمله از نخبگان و چهره های موثر دنیا درباره عاشورا و حماسه حسینی را منتشر می کند.

بیگی درباره زبان فیلم در این گفت و گو اظهار داشت: زبان اصلی فیلم سینمایی روز رستاخیز فارسی خواهد بود و به زبان های عربی و انگلیسی دوبله و اکران خواهد شد. همچنین زیرنویس فیلم به زبان های مختلف پیش بینی شده است . علاوه بر « روز رستاخیز» که نام فارسی فیلم است، « یوم الحُرّیه » نام عربی فیلم و « he who said no » ( آنکه گفت نه ) نام انگلیسی فیلم خواهد بود.

از بازیگران زن فیلم که به عنوان بازیگر مهمان مقابل دوربین رفته اند می توان از شقایق فراهانی ، مهتاب کرامتی ، لیلا بلوکات و زهره حمیدی نام برد و بازیگران مرد مهمان فیلم عبارتند از : پرویز پورحسینی، سروش گودرزی و سیدجواد یحیوی .بنا بر این گزارش ، در کناربازیگران ایرانی ، بازیگرانی مهمی ازکشورهای سوریه ، عراق ، لبنان ، کویت نیز مقابل دوربین «روز رستاخیز» رفته اند که می توان از ( جمال سلیمان ، طلحت حمدی ، رضوان عقیلی ، فواز سرور از سوریه )، ( داوود حسین از کویت )،( یوسف شکرچی از عراق )، ( فواز ابراهیم از لبنان ) نام برد.


+ نوشته شده در  پنجشنبه 1390/10/01ساعت 4:15 PM  توسط الناز  | 

استقبال از اکران «روز رستاخیز» در کشورهای عربی

توسط برخی رسانه‌های سینمای جهان عرب صورت گرفت؛
استقبال از اکران «روز رستاخیز» در کشورهای عربی

خبرگزاری فارس: برخی منابع خبری سینمایی جهان عرب با اشاره به اسامی بازیگران عرب فیلم سینمایی «روز رستاخیز» به کارگردانی احمد رضا درویش از امکان اکران این فیلم در کشورهای عربی استقبال کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، برخی منابع خبری سینمایی جهان عرب با اشاره به اسامی بازیگران عرب فیلم سینمایی «روز رستاخیز» از امکان اکران این فیلم در سالن‌های سینما در خاورمیانه استقبال کردند.
پایگاه خبری السینما با اشاره به حضور بازیگرانی از عراق، کویت، لبنان، و سوریه در این فیلم نوشت: معروفترین بازیگر عرب این فیلم «جمال سلیمان» بازیگر مشهور سوری است که در کنار او «طلعت حمدی»، «رضوان عقیلی» و «فواد سرور»  از سوریه، «داود حسین» از کویت، «یوسف شکرجی» از عراق و «فواد ابراهیم» از لبنان در این فیلم حضور دارند.
این پایگاه خبری که تلاش کرده است از جمال سلیمان درباره نقش او و فیلم بپرسد نوشت: جمال سلیمان که از یک سال و نیم پیش با تهیه‌کنندگان این فیلم قرار داد بسته است از ارئه هرگونه جزئیاتی درباره نقشی که در «روز رستاخیز» ایفا کرده است، امتناع کرد.
این پایگاه افزود: جمال سلیمان عدم ارائه جزئیات درباره فیلم و نقشش را به دلیل قرارداد موجود بین او و تهیه کننده اعلام کرده است و تنها گفته است که منتظر به نمایش درآمدن آن است.
پایگاه خبری السینما نوشته است: جمال سلیمان در نیمه سوم ماه رمضان گذشته به ایران سفر کرده است و تنها در 7 روز به جلوی دوربین احمد رضا درویش رفته است.

شایان ذکر است جمال سلیمان پیش از سابقه بازی در سینمای ایران را داشته است که معروفترین حضور او در فیلم «بازمانده» مرحوم سیف‌الله داد و در نقش «دکتر سعید» بوده است
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1390/10/01ساعت 4:12 PM  توسط الناز  | 

انتشار بخشی از سکانس عاشورای فیلم سینمایی روز رستاخیز

سینما و تلویزیون > سینمای‌ایران
 - همشهری آنلاین:
در آستانه عاشورای حسینی، بخشی از سکانس عاشورا از فیلم سینمایی روز رستاخیز به کارگردانی احمدرضا درویش رسانه‌ای شد

عکس: محسن سیدی

به گزارش بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این سکانس آمده است: ‌١٣٢ ـ روز ـ خارجی ـ کربلا ـ صبح عاشورا

امام‌حسین(ع) پیشاپیشِ یارانِ خود رو به قوای کوفه، بر روی اسب نشسته‌اند. امام(ع)پس از بوسیدن قرآن، با دو دست، قرآن را می‌بندند. اصحابِ امام(ع) در یک خط، پشت به اردوگاهِ امام(ع) بر روی اسب‌ها نشسته‌اند. زُهِیرابن‌قِین پیشاپیشِ سوارانِ امام(ع) در جناحِ راست و حَبیب‌ابنِ‌مَظاهر پیشاپیشِ سوارانِ امام(ع) در جناحِ چپ ایستاده‌اند. پرچمِ اُردوی امام(ع) دردستِ عباس‌ابن‌علی(ع)‌ست که پیشاپیشِ سواران، در وسط ایستاده است.

کوفیان، در حجمی وسیع در مقابلِ امام(ع) و یارانش، آرایش گرفته است. سواران در جلو، کمانداران و نیزه‌داران در عقب و بقیه در طول و عرضی وسیع دیده می‌شوند. پرچمِ سپاهِ کوفه در دستِ مردی سیاه چهره است. عُمَر، شِمر، حُر، حَصین، عُبِیده، محمدابن‌اَشعَث، بُکِیر و حَفصابنعمر در صفِ کوفیان هستند. عباس‌ابن علی، زُهِیر، حَبیب ابن مَظاهر، مُسلم‌ابنِ‌عوسَجه، قاسم، علی اکبر و دیگران، سوار بر اسب‌ها در ردیفِ اولِ اصحابِ امام(ع) ایستاده‌اند. قوای کوفه، از چهار سمتِ شمال، جنوب، شرق و غرب، اردوی امام(ع) را به محاصره درآورده‌اند. عُمر، سردسته‌ی قوای اصلی در جنوبِ میدان، حصین در سمتِ راست، محمد ابن اشعث در سمتِ چپ /نخلستان/ و یکی دیگر از سرکردگان در شمالِ اردوگاهِ امام(ع)، کوفیان را فرماندهی می‌کنند.

در تصویری باز از کُلِ صحنه، امام(ع) قرآن را با یک دست بالا می‌آورند و کوفیان را خطاب قرار می‌دهند.

امام حسین(ع):

به نامِ خدای رحمان و رحیم. اِی مسلمانان، این کتاب، کلامِ خداست که بر سینه‌ی محمد رسول الله نازل شد. کلامی که ما را از جاهِلیت رهانید، انسان را خلیفه‌ی خدا در زمین نامید و اَخلاق، شَفَقَت و عِدالت را بر او کِرامت داد. اِی کسانیکه به نامِ توحید اسلام آوردید... بگوئید با کدام حُجت مرا به سوی خود خواندید و اکنون به کدام گناه مرا با شمشیرهای خود نشانه رفته‌اید؟ مگر به من ننوشتید که کوفیان بر قیام علیهِ یزید اتفاق دارند؟.... حال چه شده است که پیمان شکسته‌اید و بر دولتِ خصم آغوش گشوده‌اید؟ اِی پیروانِ دین محمد من حُسینم که جَدّم پیامبر و مادرم فرزندِ رسولِ خداست بدانید که زبانِ تیغ و تزویر و طَمَع بر نِدای حق چیره گشته است ...

شِمر که پیشاپیشِ سپاهِ کوفه روی اسب نشسته، امام(ع) را با فریاد، خطاب قرار می‌دهد.

شمر:

اِی حسین، سُخنوَری کافی‌ست، جانمان را به لب آوردی. اینها که تو می‌گویی افسانه است.

امام(ع) به سخنانِ خود ادامه می‌دهند.

امام حسین(ع):

... اگر سنگ بر من بِبارَد دست در دستِ شما نخواهم نهاد و با جاهلیت بیعت نخواهم کرد.

ابوعبیده، در ضلعِ دیگر میدان فریاد می‌زند.

عبیده:

ما نیز گریبانِ عاملِ فتنه علیهِ خلیفه را رَها نخواهیم کرد.

کوفیان، نیزه‌ها و شمشیرها را بالا می‌آورند و با فریاد، سخنِ حَصین را تأیید می‌کنند. عُمَر، دستها را بالا می‌برد و همه را به سکوت فرا می‌خواند. امام(ع)کوفیان را خطاب قرار می‌دهند.

امام حسین(ع):

اکنون که عَمَل به شریعت و عدالت به افسانه بَدَل گشته است راهی جز جهاد باقی نمی‌ماند.

محمدابن اشعث:

تو در پناهِ فریب خوردگانی اندک، خود را تَجَسُمِ حقیقت و ما را در شماری بسیار، گمراه می‌نامی؟

حصین ابن تمیم:

ای حسین، یا به حُکمِ یزید تسلیم شو یا برای مرگ آماده باش.

امام حسین(ع):

به خدا من مرگ را جُز سعادت و زندگی در پناهِ ظالمان را جز اندوه نمی‌دانم.

عُمَر با فریاد، همه را خطاب قرار می‌دهد.

عمر:

ای مَردُم، من عُمَر‌ابن‌سَعد‌ابی‌وَقاص، سالارِ سپاهِ کوفه، به‌نام خلیفه‌ی مسلمین یزید‌ابن‌مُعاویه، حسین و پیروانش را مُرتَد و خونشان را مُباح اعلان می‌کنم.

کوفیان، یک‌صدا فریاد می‌زنند، هیجان و فریادِ جمعیت به اوج می‌رسد. طبل‌ها به صدا درمی‌آیند. بُکِیر و حُر در ردیفِ دومِ قوای کوفه، با فاصله از یکدیگر ایستاده‌اند. بُکیر، دل‌شوره دارد و مجذوبِ سخنان امام(ع) شده است، اسبِ او مُدام بی‌تابی می‌کند. جمعیت نیزه‌ها و شمشیرها را بالا آورده نعره می‌کشند. بُکِیر به دنبالِ حُر، جمعیت را از نظر می‌گذراند. حُر، ناپدید شده است. گردوخاک چهره‌ی بُکِیر را می‌پوشاند.»

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1390/10/01ساعت 3:46 PM  توسط الناز  | 

به راستي راز جاودانگي حسين (ع) چيست؟

احمدرضا درويش درباره «روز رستاخيز» به تازگي نوشته است: «ماجراي بي‌بديل کربلا پس از قرن‌ها، در فرم‌هاي آييني، اجتماعي و فرا ملي متجلي شده است.


پژواک نداي حسين (ع) همچون مسيح (ع) همه را به عدالت، شفقّت، آزادگي و کرامت انسان بشارت مي‌دهد.گرچه اشک و حسرت در عزاي حسين (ع) گواهِ دلدادگي به اين نمادِ حقيقت است ولي به گمان من فضيلتِ پاسخ به اين پرسش کمتر از فضيلتِ ماتم بر او نيست.»به گزارش ايسنا تدوين جديدترين ساخته درويش پس از «دوئل» توسط طارق انوار تدوين‌گر نامزد اسكار در سال 2010 انجام شد و تمام مراحل پست پروداكشن فيلم در استوديويي در لندن در حال انجام است.«روز رستاخيز» از مقطع تاريخي مرگ معاويه تا شهادت امام حسين (ع) در روز عاشورا را روايت مي‌کند.پيش‌بيني مي‌شود؛ جديدترين ساخته احمدرضا درويش كه موسسه «فرهنگ تماشا» آن را تهيه كرده است با زمان دو ساعت و 30 دقيقه براي نمايش عمومي آماده شود.«روز رستاخيز» از 24 بازيگري که جزء نقش‌هاي پيش برنده هستند بهره برده است و در حدود 40 بازيگر ديگر و 7 بازيگر زن و مرد ميهمان، مقابل دوربين حسين جعفريان مدير فيلمبرداري و علي برازنده فيلمبردار کار رفته‌اند.به گزارش ايسنا،«آرش آصفي» که قرار است با «روز رستاخيز» به سينما معرفي شود، نقش «بُکِير» فرزند حربن يزيد رياحي را به عنوان يکي از کاراکترهاي اصلي اين فيلم برعهده دارد.

http://38.74.1.150/Multimedia%5Cpics%5C1390%5C9%5CArt%5C441.jpg

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1390/10/01ساعت 3:19 PM  توسط الناز  | 

تصویر جدیدی از «روز رستاخیز» هم‌زمان با آغاز ماه محرم

ایران اکونومیست: در حالی که مدت‌ها است مراحل فنی «روز رستاخیز» در سکوت خبری انجام می‌شود، تصاویری از این فیلم سینمایی به نویسندگی و کارگردانی احمدرضا درویش همزمان با فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) منتشر شد.

به گزارش فارس، «روز رستاخیز» به عنوان پروژه عظیم سینمایی، مقطع تاریخی مرگ معاویه تا شهادت امام حسین (ع) در روز عاشورا را روایت می‌کندتصویری که همزمان با نخستین روز ماه محرم منتشر می‌شود، مربوط به صحنه‌اي ‌از فیلم «روز رستاخیز» است؛ منطقه‌ای به نام «ذو حسم» بین مکه و کربلا که اردوگاه اباعبدالله الحسین (ع) در آنجا بر پا شد.
درویش فیلم «روز رستاخیز» را به دوستداران عدالت و آزادگی تقدیم کرده است.
جدیدترین ساخته درویش پس از «دوئل» با مدت زمان دو ساعت و نیم برای نمایش عمومی در سال 91 آماده می‌شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1390/10/01ساعت 1:36 PM  توسط الناز  | 

....سالگرد یک سالگی....

سلام دوستای گلم..خیلی دوست داشتم سالگرد وب رو جشن بگیرم ولی متاسفانه خونه نیستم امروز اومدم کافی نت که سری به وبلاگ بزنم دیدم که سالگرد وبلاگه ومن خیلی ناراحت شدم که نتونستم کاری کنم.
ممنونم ارزو جان که یادت بود و این برای من خیلی ارزش داشت[گل]
قول میدم وقتی برگردم تهران براتون جبران کنم منو ببخشید[بوسه]

امسال دستام خالی بود اگه خدا بخواد سال دیگه براتون جبران میکنم..
منم سالگرد این وبلاگ رو به سروش عزیزم و بچه های وبلاگ تبریک میگم..
انشا الله که خبرهای شیرینی از اقا سروش عزیزمون هم میشه ..

لطفا این داستان زیبا رو بخونید..

با مرد خردمندی مشورت کرد و تصمیم گرفت تمام دختران جوان منطقه را دعوت کند تا دختری سزاوار را انتخاب کند.

وقتی خدمتکار پیر قصر ماجرا را شنید بشدت غمگین شد، چون دختر او مخفیانه عاشق شاهزاده بود،
دخترش گفت او هم به آن مهمانی خواهد رفت.

مادر گفت: تو شانسی نداری نه ثروتمندی و نه خیلی زیبا.

دختر جواب داد : می دانم هرگز مرا انتخاب نمی کند ، اما فرصتی است که دست کم یک بار او را از نزدیک ببینم.

روز موعود فرا رسید و شاهزاده به دختران گفت : به هر یک از شما دانه ای میدهم،

کسی که بتواند در عرض شش ماه زیباترین گل را برای من بیاورد

ملکه آینده چین می شود.
دختر پیرزن هم دانه را گرفت و در گلدانی کاشت.

سه ماه گذشت و هیچ گلی سبز نشد ، دختر با باغبانان بسیاری صحبت کرد و راه
گلکاری را به او آموختند، اما بی نتیجه بود ، گلی نرویید .

روز ملاقات فرا رسید ،دختر با گلدان خالی اش منتظر ماند و دیگر دختران هر کدام گل بسیار
زیبایی به رنگها و شکلهای مختلف در گلدان های خود داشتند .

لحظه موعود فرا رسید.

شاهزاده هر کدام از گلدان ها را با دقت بررسی کرد و در پایان اعلام کرد دختر خدمتکار همسر آینده او خواهد بود.

همه اعتراض کردند که شاهزاده کسی را انتخاب کرده که در گلدانش هیچ گلی سبز نشده است.

شاهزاده توضیح داد : این دختر تنها کسی است که گلی را به ثمر رسانده که او را سزاوار همسری امپراتور می کند : “گل صداقت

همه دانه هایی که به شما دادم عقیم بودند ، امکان نداشت گلی از آنها سبز شود!


 

 

+ نوشته شده در  جمعه 1390/08/27ساعت 11:52 AM  توسط الناز  | 

"روز رستاخیز" به جشنواره فجر نمی‌رسد

سینمای ایران در هفته پایانی شهریور ماه با اخبار مهمی چون به پایان رسیدن فیلمبرداری "روز رستاخیر" احمدرضا درویش و تب و تاب معرفی نماینده سینمای ایران به اسکار بود.

فیلمبرداری "روز رستاخیز" ساخته احمدرضا درویش در خیابان مجیدیه تهران هفته گذشته به پایان رسید. اینگونه به نظر می رسید که سی امین جشنواره فیلم فجر میزبان یک پروژه عظیم تاریخی از درویش خواهد بود اما این فیلم قرار است مراحل فنی را تا پایان امسال در لندن بگذراند به همین دلیل در این رویداد به نمایش در نمی آید.سروش گودرزی, پوریا پورسرخ، حسن پورشیرازی، فرهاد قائمیان، بابک حمیدیان، بهادر زمانی، انوشیروان ارجمند، علی جاویدفر، انوش معظمی، حمید جدیدی و میرطاهر مظلومی، مهتاب کرامتی، شقایق فراهانی، لیلا بلوکات و زهره حمیدی بازیگران این فیلم هستند.

فیلمبرداری "روز رستاخیز" 16 بهمن‌ماه 88 همزمان با اربعین حسینی در شهرستان بم آغاز شد. فیلم مقطع تاریخی مرگ معاویه تا شهادت امام حسین (ع) در روز عاشورا را روایت می‌کند. حسین جعفریان مدیر فیلمبرداری و علی برازنده فیلمبردار این فیلم هستند.

+ نوشته شده در  سه شنبه 1390/07/26ساعت 7:52 PM  توسط الناز  | 

........سروش گودرزی.........

+ نوشته شده در  سه شنبه 1390/06/29ساعت 10:19 PM  توسط الناز  | 

فیلمبرداری "روز رستاخیز" تمام شد/ جشنواره فجر میزبان فیلم نیست

فیلمبرداری "روز رستاخیز" تمام شد/ جشنواره فجر میزبان فیلم نیست
فیلمبرداری فیلم سینمایی "روز رستاخیز" به کارگردانی احمدرضا درویش در تهران به پایان رسید.
فیلمبرداری پروژه ملی "روز رستاخیز" هفته گذشته در اطراف خیابان مجیدیه به پایان رسید. تدوین این فیلم هم اکنون در حال انجام است و گویا درویش قرار است این مرحله از کار را تا پایان سال در لندن انجام دهد. به همین دلیل بعید به نظر می‌رسد که "روز رستاخیز" در سی‌امین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآید.

پوریا پورسرخ، حسن پورشیرازی، فرهاد قائمیان، بابک حمیدیان، بهادر زمانی، انوشیروان ارجمند، علی جاویدفر، انوش معظمی، حمید جدیدی و میرطاهر مظلومی، مهتاب کرامتی، شقایق فراهانی، لیلا بلوکات و زهره حمیدی بازیگران این فیلم هستند.

فیلمبرداری "روز رستاخیز" 16 بهمن‌ماه 88 همزمان با اربعین حسینی در شهرستان بم آغاز شد. فیلم مقطع تاریخی مرگ معاویه تا شهادت امام حسین (ع) در روز عاشورا را روایت می‌کند. حسین جعفریان مدیر فیلمبرداری و علی برازنده فیلمبردار این فیلم هستند.

احمدرضا درویش فیلم‌های سینمایی "کیمیا"، "متولد ماه مهر"، "سرزمین خورشید"، "دوئل" و ... را کارگردانی کرده است.
منبع:مهر

+ نوشته شده در  دوشنبه 1390/06/21ساعت 0:42 AM  توسط الناز  | 

«روز رستاخیز» به زودی وارد صداگذاری می‌شود

فیلم سینمایی «روز رستاخیز» ساخته احمدرضا دروبش به نیمه تدوین رسیده است و به زودی وارد مرحله صداگذاری می‌شود.

 یک ماه از تدوین این فیلم گذشته است و به زودی وارد مرحله صدا گذاری می شود.

این فیلم که سال 91 به پایان میرسد، در جشنواره سال آینده فیلم فجر حضور خواهد داشت.
 
روز رستاخیز درباره واقعه عاشورا و قیام امام حسین(ع) است و قصه فیلم به شخصیتی حاشیه‌ای در واقعه عاشورا مربوط است که در متن حوادث حرکت می‌کند.این فیلم، از مرگ معاویه تا قیام امام حسین (ع) را روایت خواهد کرد.

پوریا پورسرخ، حسن پورشیرازی، فرهاد قائمیان، بابک حمیدیان، بهادر زمانی، انوشیروان ارجمند، علی جاویدفر، انوش معظمی، حمید جدیدی و میرطاهر مظلومی، مهتاب کرامتی، شقایق فراهانی، لیلا بلوکات و زهره حمیدی بازیگران این فیلم هستند.

منبع:خبرگزاری سینمای ایران

+ نوشته شده در  دوشنبه 1390/06/21ساعت 0:41 AM  توسط الناز  | 

«روز رستاخيز» و «پيامبر» (ص)؛ فصلي تازه در سينماي فاخر مذهبي

آيا توليد 2 پروژه عظيم مي‌تواند تحولي در فيلم‌هاي مذهبي ايجاد كند؟

«روز رستاخيز» و «پيامبر» (ص)؛ فصلي تازه در سينماي فاخر مذهبي

گروه سينماي ايران- اين روزها احمدرضا درويش در حال فيلمبرداري آخرين سكانس‌هاي «روز رستاخيز» است. فيلمي عظيم درباره ماجراي كربلا كه درويش در آن از زاويه‌اي متفاوت به وقايع عاشورا نگريسته است. «روز رستاخيز» در واقع پروژه‌اي چند ساله است كه مراحل مختلف و طولاني تحقيق، نگارش، تدارك و پيش‌توليد را پشت سرگذاشته و حالا روزهاي پاياني فيلمبرداري‌اش را سپري مي‌كند. از سوي ديگر به زودي فيلمبرداري «پيامبر» (ص) به كارگرداني مجيد مجيدي آغاز خواهد شد. فيلمي كه از آن به عنوان عظيم‌ترين پروژه تاريخ سينماي ايران ياد مي‌شود و تعدادي از بهترين فن‌آوران سينماي جهان كه چندين جايزه اسكار در كارنامه‌شان به چشم مي‌خورد، در پشت دوربينش حضور دارند. همچنين بايد به سريال «مختارنامه» اشاره كرد كه پخشش به تازگي به پايان رسيده و كيفيتش آن قدر جالب توجه بود كه استاندارد سريال‌هاي مذهبي سيما را بالاتر ببرد.
سوال اينجاست كه آيا اينها مي‌‌تواند نشانه‌اي از گشايش فصلي تازه در سينماي مذهبي كشور باشد؟
شايد بتوان به اين سوال پاسخ مثبت داد، ولي نبايد فراموش كرد كه هم «روز رستاخيز» و هم «پيامبر» (ص) تنها به پشتوانه علاقه و اعتقاد شخصي درويش و مجيدي توليد شده و مي‌شوند و نهادهاي تصميم‌گير دولتي كه متولي سينما هستند چون معاونت سينمايي و بنياد سينمايي فارابي هيچ‌گونه حمايتي از آنها نكرده‌اند. در عوض اين حمايت در سال‌هاي گذشته نصيب پروژه‌اي چون «ملك سليمان» شد كه از سويي علاقه غريب برخي از سينماگران به پيامبران بني اسرائيل را نمايان مي‌كرد و از سوي ديگر اثر نهايي به اعتقاد منتقدان و كارشناسان پايين‌تر از انتظار بود.
به نظر مي‌رسد كه معاونت سينمايي هم علاقه‌اي به ادامه اين پروژه نشان نداد كه تهيه‌كننده «ملك سليمان» برخلاف صحبت‌هاي قبلي‌اش از منتفي شدن ساخت قسمت دوم اين فيلم خبر داد. در واقع پروژه سينماي فاخري كه قرار بود مهمترين دستاورد سينمايي حضور محمدحسين صفارهرندي در ساختمان بهارستان، باشد به شكست انجاميد و حالا شاهديم كه توليدات فاخر مذهبي بدون حمايت وزارت ارشاد و با همت شخصي فيلمسازان شاخص جلوي دوربين مي‌روند.
عباس رافعي: فيلم‌هاي درويش و مجيدي تك ستاره هستند
عباس رافعي با اشاره به اينكه فيلم‌هاي محمد(ص) و روز رستاخيز فيلم‌هاي تاريخي و مذهبي هستند گفت: نمي‌توانيم بگوييم اين فيلم‌ها فقط فيلم‌هاي ديني هستند. بلكه فيلم‌هاي ديني دايره معلومي ندارند و اينكه فقط بخواهيم در آثارمان به دايره اسلام بپردازيم آن را ديني نمي‌توانيم بناميم.
رافعي به خبرنگار «باني فيلم» توضيح داد: در فيلم‌هاي محمد(ص) و روز رستاخيز جنبه‌هاي تاريخي قوي‌تر از جنبه‌هاي ديني آنهاست، فيلم‌هاي ديني به فيلم‌هايي اطلاق مي‌شود كه آموزه‌هاي ديني را منتقل مي‌كند مانند «جدايي نادر از سيمين» و «خانه دوست كجاست» و ... كه مي توانيم اين آثار را نمونه يك فيلم ديني بناميم چرا كه آموزه‌هاي ديني ما چيزي فراتر از مسائل مطرح شده در اين فيلم‌ها نيست. اينكه دروغ نگوييم، فداكاري كنيم، يكديگر را دوست بداريم و..
او ادامه داد: فيلم هايي مانند محمد (ص) يا روز رستاخيز را كه به عنوان نمونه‌هاي توانمند سينماي ايران به رخ جهانيان مي‌كشيم در اين فيلم‌ها توانايي با صرف بودجه‌هاي گزاف در بخش‌هاي فيلمبرداري، بازيگري، صحنه، لباس، صدا و گريم به جهانيان نشان داده مي‌شود و اين ارزشمند است. رافعي گفت: البته شنيده‌ام كه بسياري از عوامل اين فيلم خارجي هستند. من نمي‌دانم آيا با حضور اين عوامل خارجي مي‌توانيم بگوييم اين فيلم حاصل توانايي و توانمندي سينماي ايران است؟
اين كارگردان همچنين در خصوص خلأ موجود در ساخت آثار مذهبي در سينماي ايران گفت: با اين صحبت شما موافق نيستم كه سينماي ايران در زمينه فيلم‌هاي ديني خلأ دارد چرا كه بسياري از توليدات سال سينماي ايران ديني هستند اما در زمينه ساخت فيلم‌هاي تاريخي اگر خلأ داريم تلويزيون سعي كرده اين خلأ را جبران كند، ساخت سريال مختارنامه در ژانر تاريخي و در چشم باد در ژانر معاصر نمونه‌هاي بارز اين آثار هستند.او گفت: تنها خطري كه ساخت فيلم‌هاي استثنايي سينماي ايران را تهديد مي‌كند، تغيير وحشتناك دستمزدهاي عوامل است كه فيلم‌هاي سينماي ايران با بودجه‌هاي يك صدم اين فيلم‌ها هم ساخته نمي‌شود. بايد اين فيلم‌ها را از ساختار سينمايي و معاونت سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي جدا بدانيم چرا كه بودجه آنها از جايي ديگر تأمين مي‌شود و در مسير ساخت فيلم‌هاي سينماي ايران قرار ندارد.
اين كارگردان در بخش ديگري از صحبت خود گفت: من به ساخت فيلم‌هاي محمد(ص) و روز رستاخيز خوشبينم اما اين دو فيلم تك ستاره‌هايي هستند كه در آسمان فرهنگ و هنر كشورمان مي‌درخشند و خوشبينانه اگر بنگريم تك ستارگان نمي‌توانند آسمان شب را روشن نگاه دارند بلكه ستاره باران است كه در آسمان شب نورافشاني را تداعي مي‌كند.
حبيب‌ا... بهمني: دغدغه هنرمندان كافي نيست مسؤولان بايد حساسيت داشته باشند
حبيب‌ا... بهمني نيز با اعتقاد به اينكه هر نوع تلاشي در زمينه ساخت فيلم‌هاي مذهبي حركت مثبت تلقي مي‌شود گفت: گرچه از جزئيات پروژه‌هاي محمد (ص) و روز رستاخيز اطلاعي در دست نداريم و نمي‌دانيم با چه شرايط و ويژگي‌هايي ساخته مي‌شوند، اما با شناختي كه از سازندگان اين آثار داريم مي‌توان پيش‌بيني كرد كه كارهاي خوبي از اين دوستان شاهد خواهيم بود.
بهمني به خبرنگار «باني فيلم» توضيح داد: مي‌توانيم ساخت اين آثار را نقطه اميدي براي تداوم فيلم‌هاي ديني با نگاه معناگرا در سينماي ايران بدانيم.
او در خصوص خلأ موجود در اين گونه آثار مذهبي و ديني براي اكران در ايام خاص گفت: سينما به خاطر بعد صنعتي، وابسته به سرمايه‌گذار و متولي خاص است كه بايد پشت اين گونه مضامين باشند و بايستند. طبيعتاً وقتي متولي احساس مسؤوليت نكند توليد اين آثار محقق نخواهد شد. به اين نكته اهميت دهيم كه تنها دغدغه هنرمندان مسلمان ما براي توليد آثار هنري ديني مذهبي كافي نيست. بايد مديران و مسؤولان فرهنگي هم دغدغه هنر ديني داشته باشند تا اين توليدات را پشتيباني كنند. او ادامه داد: چرا كه دغدغه و حمايت مسؤولان در ساخت آثار ديني مذهبي تعيين كننده است. البته بايد جميع اين موارد يعني دغدغه‌ فيلمسازان و مسؤولان در كنار هم قرار بگيرد تا شاهد آثار مطلوب و با كيفيت در اين حوزه باشيم در غير اين صورت اين پازل شكل نمي‌گيرد.

بهمني در پايان ضمن اظهار اميدواري در خصوص فراهم شدن شرايط مطلوب براي توليدات ديني گفت: با توجه به اينكه وضع سينماي ديني نامطلوب است، اما اميدوارم تلاش فيلمسازان مومن و مسلمان نتيجه دهد و ما شاهد توليد آثار موفق در اين حوزه باشيم.

منبع:بانی فیلم

+ نوشته شده در  جمعه 1390/06/11ساعت 2:34 AM  توسط الناز  | 

درويش با روز رستاخيز به تهران رسيد

جام جم آنلاين: فیلمبرداری فیلم سینمایی «روز رستاخیز» به کارگردانی احمدرضا درویش در شهرستان فومن به پایان رسید و گروه برای ادامه کار به تهران برگشتند.

به گزارش مهر، فیلمبرداری سکانس‌های باقی مانده «روز رستاخیز» در چند کیلومتری قلعه رودخان انجام شد، در این بخش ‌ها مهتاب کرامتی، یک بازیگر لبنانی و آرش آصفی مقابل دوربین رفتند.

سکانس‌های فومن به پایان رسیده و گروه فیلمبرداری این فیلم تاریخی مذهبی به تهران آمده‌اند تا از امروز شنبه 22 مردادماه بخش‌هایی از فیلم در تهران فیلمبرداری شود.

به نظر می رسد در صورت آماده شدن فیلم تا چند ماه آینده اولین نمایش این فیلم در جشنواره سی ام فیلم فجر باشد.

بخش عمده تدوین این فیلم انجام شده و بازی مهتاب کرامتی در نقش کنیز مسیحی به پایان رسیده است. پوریا پورسرخ، حسن پورشیرازی، فرهاد قائمیان، بابک حمیدیان، بهادر زمانی، انوشیروان ارجمند، علی جاویدفر، انوش معظمی، حمید جدیدی و میرطاهر مظلومی، مهتاب کرامتی، شقایق فراهانی، لیلا بلوکات و زهره حمیدی بازیگران این فیلم هستند.

احمدرضا درویش فیلم‌های سینمایی «کیمیا»، «متولد ماه مهر»، «سرزمین خورشید»، «دوئل» و ... را کارگردانی کرده است.
دانش اقباشاوي دستيار كارگردان و برنامه‌ريز كار هم مي‌گويد ما در مجموع 100 نقش داشتيم كه از اين تعداد 20 بازيگر نقش‌هاي اصلي را برعهده داشتند. ما در طول روز بين 8 الي 12 ساعت فيلمبرداري داشتيم كه از اين بين 40 تا 50 ثانيه زمان مفيد فيلمبرداري ما بود. شاید برای خيلي‌ها ساخته شدن یا تداوم بی وقفه کار تا پایان فیلمبرداری این فيلم، غیر ممکن به نظر میرسید، اما به لطف خدا اين كار انجام شد. شيوه فيلمبرداري اين پروژه سوپر 35، اسكوپ، صدای دالبی دیجیتال است به همين جهت يكي از سخت‌ترين پروژه‌هاي تاريخ سينماي ايران را شاهد خواهيم بود.

+ نوشته شده در  جمعه 1390/06/11ساعت 2:32 AM  توسط الناز  | 

عکسهای فیلم دوباره عاشقی
عکس پایین از طرف نگار عزیز

+ نوشته شده در  جمعه 1390/06/11ساعت 2:27 AM  توسط الناز  | 

بازیگران لبنانی در "روز رستاخیز"/ آغاز فیلمبرداری در فومن

فیلمبرداری سکانس‌های باقی مانده فیلم سینمایی "روز رستاخیز" به کارگردانی احمدرضا درویش فردا یکشنبه 16 مردادماه در فومن آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، یکشنبه 16 مردادماه فیلمبرداری سکانس‌های پایانی فیلم سینمایی "روز رستاخیز" در فومن شروع می‌شود و پس از چند روز گروه به کرمانشاه می‌روند تا پرونده فیلمبرداری این پروژه عظیم تاریخی بسته شود، دو بازیگر لبنانی به گروه بازیگران این فیلم سینمایی پیوسته‌اند که به زودی مقابل دوربین می‌روند. همچنین بازی مهتاب کرامتی نیز در نقش کنیز مسیحی از از فردا آغاز می شود.

صنه های باقی مانده فیلم سینمایی "روز رستاخیز" پیش از این قرار بود در سوریه فیلمبرداری شود اما با توجه به شرایط این کشور این موضوع منتفی است. با توجه به فصل فیلمنامه باید صحنه‌های باقی مانده در تابستان گرفته می‌شد، که گروه برای گرفتن این سکانس ها راهی شهر فومن شدند.

تدوین "روز رستاخیر" با نظارت احمدرضا درویش در مراحل پایانی قرار قرار دارد و از دیگر بازیران این پروژه می توان به، پوریا پورسرخ، حسن پورشیرازی، فرهاد قائمیان، بابک حمیدیان، بهادر زمانی، انوشیروان ارجمند، علی جاویدفر، انوش معظمی، حمید جدیدی و میرطاهر مظلومی، مهتاب کرامتی، شقایق فراهانی، لیلا بلوکات و زهره حمیدی بازیگران این فیلم هستند. 

فیلمبرداری "روز رستاخیز" 16 بهمن‌ماه 88 همزمان با اربعین حسینی در شهرستان بم آغاز شد. فیلم مقطع تاریخی مرگ معاویه تا شهادت امام حسین (ع) در روز عاشورا را روایت می‌کند. حسین جعفریان مدیر فیلمبرداری و علی برازنده فیلمبردار این فیلم هستند.

+ نوشته شده در  شنبه 1390/05/15ساعت 10:11 PM  توسط الناز  | 

فیلم دوباره عاشقی

با بازي گودرزي، نادري، صالحي و ...
«دوباره عاشقی» تحویل دفتر جشنواره فجر شد
فیلم تلویزیونی «دوباره عاشقی» به کارگردانی بهمن گودرزی برای نمایش در جشنواره فیلم فجر سال جاری تحویل دفتر جشنواره شد.
به گزارش «بانی فیلم»، فیلم تلویزیونی «دوباره عاشقی» که اواسط مهر جاری مراحل فنی اش به پایان رسیده و آماده پخش بود به تازگی تحویل دفتر جشنواره فیلم فجر شده تا در بخش ویدئویی جشنواره به نمایش درآید.
سروش گودرزی، فریبا نادری، حدیث فولادوند، مهدی سلوکی، پوراندخت مهیمن و (با حضور) زیبا بروفه از بازیگران اصلی این تله فیلم هستند.
«دوباره عاشقی» داستان پدر و مادری را روایت می کند که با رفتار و باور غلط اصرار دارند تا پسرشان مسعود با زن برادر فوت شده خود ازدواج کند و سرپرستی فرزندان او را برعهده بگیرد. مسعود برای فرار از چاله به چاهی هولناک می افتد و... .سایر عوامل اصلی پروژه عبارتند از: نویسنده: حسن اسدی، مدیر تصویربرداری: حسن سلیمانی میگونی، صدابردار: رضا اردلان، طراح چهره پردازی: ایمان امیدواری، طراح صحنه و لباس: نوید فرح مرزی، آهنگساز: پوریا حیدری.


+ نوشته شده در  دوشنبه 1390/05/10ساعت 11:52 AM  توسط الناز  | 

عکس های سروش گودرزی(2)

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1390/05/06ساعت 4:30 PM  توسط الناز  | 

عکس های خاطره انگیز سروش عزیزم


با تشکر از سحر نازنین

لطفا برای دیدن مابقی عکس ها به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 1390/03/10ساعت 0:47 AM  توسط الناز  | 

«قفس طلایی» پروانه نمایش گرفت

شورای صدور پروانه نمایش برای فیلم «قفس طلایی» به کارگردانی محمدرضا زرین دست پروانه نمایش صادر کرد.

به گزارش شبکه ایران شورای صدور پروانه نمایش برای فیلم «قفس طلایی» به کارگردانی محمدرضا زرین دست و تهیه کنندگی علی اکبر مزینانی پروانه نمایش صادر کرد.

امین حیایی و سروش گودرزی نقش‌های اصلی این فیلم را بازی می‌کنند که اوایل فروردین‌ماه 89 در آمریکا کلید خورد. گروه تمام فروردین‌ماه را در شهر لس آنجلس سپری کردند و پس از آن مدتی هم در ایران به کار پرداختند.

داستان فیلم سینمایی «قفس طلایی» درباره امیر فرزند کوچک خانواده ایزدی بزرگ است که با امید کسب موقعیت‌های بهتر از سوی پدرش به خارج از کشور فرستاده می‌شود ولی پس از چندی به دلیل بروز اختلافاتی رابطه امیر با خانواده‌اش قطع می‌شود و منصور برادر بزرگتر امیر برای بازگرداندن وی به کانادا می‌رود.

فیلمنامه «قفس طلایی» را شوبیر شیرازی بر اساس طرحی از علی‌اکبر مزینانی نوشته است.

«قفس طلایی» دهمین فیلم بلند سینمایی محمدرضا زرین‌دست است که آخرین کارش «سرگیجه» سه سال قبل روی پرده سینماها رفت.
+ نوشته شده در  جمعه 1390/02/30ساعت 3:11 PM  توسط الناز  | 

قفس طلایی کاری از محمد زرین دست (پروین مقدم زاده در گروه کارگردانی)

این فیلم داستان خانوداه ای را روایت می کند که یکی از پسران این خانوده به آمریکا مسافرت میکند و در آنجا درگیر حوادثی می شود. پسر بزرگتر علی رغم مخالفت خانوداه به آمریکا رفته و به جستجوی برادرش می پردازد...  محمد زرین دست کارگردان این فیلم، درباره ی «قفس طلایی» گفت: این قصه ای بود که حدود 10 سال، آقای مزینانی روی آن وقت صرف کرده بودند و سرانجام ایده ی آن توسط آقای شبیر شیرازی به فیلمنامه تبدیل شد. من هم به عنوان کارگردان و کسی که تجربه ی زندگی چند ساله در آمریکا را داشتم، تغییراتی در قصه بوجود آوردم. طی یک سفر که به آمریکا داشتیم سکانس های اصلی آن را فیلمبرداری کردیم. از آنجا که آقای حیایی برای بازی در سریال «کلاه پهلوی» بایستی به ایران باز می گشتند، به ایران آمدیم و بعد از اتمام کار آقای حیایی، مجددأ به آمریکا رفتیم. به هر حال این فیلم یکی از تجربه های شیرین و البته هیجان انگیز و در عین حال مشکل من بود. مشکل از این جهت که ما در آمریکا 42 لوکیشن داشتیم. علاوه بر این حضور چندین شخصیت و بازیگر آمریکایی که می بایست با آقای حیایی و خانم خوش خلق هماهنگ می شدند نیز به جذابیت و مشکلات کار می افزود. با این حال فکر کنم کار درخشانی شده باشد. 70% این فیلم در آمریکا جلوی دوربین رفت و 30% مابقی در ایران فیلمبرداری می شود. زرین دست در پاسخ به این سوال که آیا این همجواری قرار است بیان کننده ی مفهومی باشد گفت: شما در اینجا شاهد خواهید بود که فرهنگ ها، لوکیشن ها و شخصیت هایی از دو کشور کنار هم قرار می گیرند. در اینجا کاراکترهایی ایرانی مانند سروش گودرزی،امین حیایی، هوشنگ توکلی، آهو خردمند و نیلوفر خوش خلق و همچنین را داریم. از کنار هم قرار گرفتن این بازیگران در کنار هنرپیشه های آمریکایی در حقیقت مقایسه ای بین شان خواهیم داشت و این باعث می شود مخاطبان خارج از ایران که این فیلم را تماشا می کنند ببینند که ما نیز بازیگران به لحاظ کیفی در سطح جهانی هستند و می توانند بازیگران بین المللی باشند. اصولأ سطح کیفی بازیها در این نوع کارها بایستی یکدست شود تا کار افت نکند. از آنجا که خود من از تئاتر آمده ام به طبع، کاری هم که از آنها گرفتم سخت و طاقت فرسا بود. اما می خواستم به ریشه و عمق کار برسیم. که همه چیز طبیعی باشد. بازی نباشد. بازیگری بازی نیست بلکه زندگی کردن شخصیت است.

عوامل اصلی این فیلم عبارتند از: کارگردان: محمد زرین دست

گروه کارگردانی:  پروین مقدم زاده ،آرمین فلاح
تهیه کننده: علی  اکبر مزینانی
مدیر فیلمبرداری: علی مزینانی
مجری طرح و مدیر تولید: مهدی احمدی
مشاور تولید: امیر فراهانی
برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: حمید همتی
طراح گریم: مهران روحانی
نویسنده: شبیر شیرازی بیر اساس طرحی از اکبر مزینانی
بازنویسی فیلمنامه: محبوبه گشایشی اول
صدا بردار: بابک اردلان
طراح صحنه و لباس: کیهان مرتضوی
اجرای صحنه و لباس: سعید عسگری
تدوین: حامد مرتضوی
موسیقی : آریا عظیمی نژاد
دستیار اول فبلمبردار (ایران): رسول خدابنده لو
منشی صحنه: نرگس نیک سیرت
 تدارکات: حمید وفایی
بازیگران: سروش گودرزی، امین حیایی،هوشنگ توکلی، آهو خردمند، نیلوفر خوش خلق،
بازیگر کودک: تارا
بازیگران آمریکایی: اورستس مسادینا، شلبی لی، جو اسوس، جهان، آن فرانسیس، برت پات
گروه فیلمبرداری (ایران): امید عرب، سعید پور چراغ، سعید گودرزی،
نورپرداز (ایران): داود عرب
دستیاران گریم: علی وطن دوست، آزاده سنگ گم
عکاس: محبوبه گشایشی اول
دستیاران صحنه و لباس: دنیا دفتری

+ نوشته شده در  جمعه 1390/02/23ساعت 8:40 PM  توسط الناز  | 

مصاحبه ای کوتاه در خیابان با امین حیاییفارس سینما-به سراغ امین حیایی بازیگر موفق و خوب سینمای کشور ایران می رویم تا دقایق کوتاهی را با او همراه باشیم.

چند فیلم در نوبت اکران دارید؟

امین حیایی:فکر کنم سه فیلم در نوبت اکران دارم که هنوز هم اطلاع دقیقی از تاریخ اکران فیلم ها بدست من نرسیده و زیاد هم پیگیری نکردم ولی فیلم های خیلی خوبی هستش که از نظر من فروش خیلی خوبی هم خواهند داشت.
از سه فیلم:شیش و بش,قفس طلایی و زنان ونوسی,مردان مریخی کدام یک را بیشتر می پسندید؟
امین حیایی:ببینید این سه فیلم هریک داستان جداگانه ای دارند که اگر بیننده هر سه فیلم را تماشا کند,هرسه را می پسندد.نظر من هم همینطور هستش,در شیش و بش یک نقش متفاوتی را برعهده دارم که خودم منتظر اکران این فیلم هستم تا به سینما بروم و تماشا کنم.فیلم قفس طلایی از فیلم های مدرن ایرانی هستش که دیدن این فیلم را به همه توصیه می کنم.زنان ونوسی,مردان مریخی یک کمدی مفرح هستش که دو ساعت لحظات شاد را در سینماها خواهید داشت.
از فعالیت های جدید چطور؟
امین حیایی:فعلا دو فیلم به من پیشنهاد شده که هنوز مشخص نیست که در این دو فیلم حضور خواهم داشت یا نه و سریال قلب یخی که فصل دوم آن در دست ساخت هستش.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1390/02/22ساعت 2:41 PM  توسط الناز  | 

عکس های کودکی سروش عزیزم

....با تشکر از سحر عزیز....

+ نوشته شده در  دوشنبه 1390/02/19ساعت 9:6 PM  توسط الناز  | 

فیلم دوباره عاشقی

در ارتباط با مهدی یغمایی دریافتیم که در فیلم دوباره عاشقی که قرار است به زودی

پخش شود ۳ قطعه بسیار زیبا اجرا کرده است .

وی افزود یکی از قطعات مربوط به تیتراژ پایانی فیلم است و دو تا هم

مربوط به کلیپ های فیلم ...

با ترانه سرایی : بابک صحرایی و تنظیم : پوریا حیدری...

بازیگران : سروش گودرزی - زیبا بروفه - حدیث فولادوند - مهدی سلوکی و...

+ نوشته شده در  سه شنبه 1390/02/13ساعت 12:41 PM  توسط الناز  | 

....100 نکته خواندنی از سروش گودرزی.....

1.در دی ماه سال 1353 متولد شد.

2.زاده خرمشهر ولی بزرگ شده تهران است.

3.دارای مدرک لیسانس کامپیوتر سخت افزار از دانشگاه ازاد-واحد تهران مرکز-می باشد.

4.از کودکی به بازیگری علاقه خاصی داشته.

5.بازیگری خود را از سال 78 به صورت حرفه ای اغاز کرد.6.پارتی اولین حضور او در عرصه سینما می باشد.

7.او خیلی به صورت اتفاقی و توسط یکی از دوستان دبیرستانی اش که دستیار کارگردان شده بود وارد حرفه بازیگری شد.    8.اولین بار به دفتر هدایت فیلم رفت و برای بازی در پارتی انتخاب شد.البته با جلب نظر سامان مقدم.    9.برای بازی در نقش ازاد در پارتی به مدت یک ماه 15 کیلو گرم وزن کم کرد.     10.پس از بازی در پارتی فقط قصد داشت که در وادی سینما فعالیت کند.   11.تا اینکه قاسم جعفری او را برای رامین خط قرمز انتخاب کرد.   12.پس از مطالعه فیلمنامه و دیدن تفاوتهای زیاد با دیگر سریالهای تلویزیونی او پیشنهاد بازی در این سریال را پذیرفت.   13.به نظر او خط قرمز از جمله سریالهایی بود که نگاه نو و جدیدی به معضلات اساسی جوانان امروزی داشت.   14.در خط قرمز در نقش یک جوان فراری و ایدزی ظاهر شد.  15.حدود 4 ماه در شمال کشور (رامسر)مشغول فیلمبرداری این سریال بود.    16.بیشتر از فعالیت در حیطه سینما نقشی که برای او تعیین می شود اهمیت دارد.   17.پس از پارتی پیشنهادات زیادی به سوی او روانه شد ولی او بازی در خط قرمز را ترجیح داد.   18.قرار بود در یک اپیزود از سریال همسفر به کار گردانی قاسم جعفری نیز بازی داشته یاشد که به دلیل مسافرت او این اتفاق نیفتاد.   19.او معتقد است کارهای قاسم جعفری با بیننده به خوبی ارتباط بر قرار میکند.  20.خط قرمز زندگی او زمانی است که هیچ انگیزه ای برای بدست اوردن چیز هایی که به وجودشان نیاز دارد نداشته باشد و رو راستی و صداقت که در وجودش احساس می کند را از دست رفته ببیند.  21.خودش را از بعضی جهات شبیه رامین خط قرمز میبیند.  22.هرگز خاطرات بازی در خط قرمز را فراموش نخواهد کرد چون خاطرات زیادی را از این دوره دارد.  23.در طی فیلمبرداری با پویا امینی راحت تر از بقیه کار میکرد.24.همیشه پای همه مشکلات می ایسته و حقش رو می گیره.  25.بیشتر وقت خودش را در دوران کدوکی و نو جوانی با مادرش گذرانده است.   26.(17-16)ساله بوده که برای اولین بار از خونه قهر کرده و رفته خونه عمه اش و چند روزی مونده تا ابها از اسیاب بیفته.    27.بدش نمی یومد که نقش ناصر رو در خط قرمز بازی کند  28.زیاد بهاب و هوای جنوب عادت نداره.  29.هیچ قوم و خویشی در خرمشهر نداره و همیشه به خرمشهری بودن خودش افتخار میکنه.   30.اوایل جنگ برای اخرین بار به خرمشهر رفته .   31.بعد از بازی در خط قرمز به یک باره به چهره معروفی بدل شد و همه او را در خیابان مورد لطف خود قرار می دادند.   32.یک برادر بزرگتر از خودش دارد که نام او رامین است و تبحر خاصی در نواختن گیتار دارد و در خارج از کشور ساکن می باشد.  33.یک خواهر کوچکتر از خودش به نام ویدا دارد که در زمینه موسیقی و نقاشی فعال است.   34.پدرش مهندس راه و ساختمان است و مادرش لیسانس شیمی از دانشگاه تهران دارد.  35.تمام اعضای خانواده اش در خارج از کشور ساکن می باشند و او به تنهایی در تهران زندگی می کند.  36. 4سال پیش پس از ازدواج با دختر دلخواهش راهی امریکا شد. 37.چون مدت زیادی را تنها زندگی می کرده به حرفه اشپزی احاطه کامل دارد.  38.در بچگی گل کوچیک بازی می کرده و بعد به صورت حرفه ای به بسکتبال روی اورده است و با تیم هما قهرمان جوانان و امید تهران شده.  39.او یکی از پرسپولیسی های متعصب می باشد.   40.همیشه بازی های پرسپولیس را چه در زمانی که در ایران بوده و چه در خارج دنبال می کند.  41.زود به زود دلش برای خانواده اش تنگ میشه و هر روز به فکرشونه.  42.خیلی حساسه و توقعش از اطرافیانش زیاده خیلی رک حرفهاش رو میزنه و چیزی رو توی دلش نگه نمی داره.  43.خیلی زود ناراحت می شه ولی از کسی چیزی به دلش نمی گیره.  44.تصویر ماندگار زندگی اش زمانی بوده که برای اولین بار فیلم پارتی رو می دیده.  45.دوستی های خیابانی رو دوستی های بی پایه واساس و بی سرانجام می دونه.  46. 27 ساله که در تهران زندگی می کنه (البته یه چهار سالی ساکن امریکا بوده)47.پرویز پرستویی اتیلا پسیانی و فریبرز عرب نیا بازیگران مورد علاقه او هستند.  48.به نظرش شهرت دور نمای خوبی داره ولی فقط باید جنبه اش رو داشته باشی. 49.بی معرفتی رو خیلی بد میدونه مخصوصا اگر از طرف رفیقش باشه.  50.از میان مجریان اجرای محمود شهریاری رو دوست داره چون که اون هم پرسپولیسیه.  51.اوایل کارش با مطبوعات میونه خوبی داشت ولی در حال حاظر ترجیح میده که این ارتباط کمتر باشه.  52.ستاره شدن رو فقط در وادی سینما قبول داره.  53.خانواده اش را ستاره زندگی اش می داند.  54.به موسیقی علاقه زیادی دارد و از بچگی با موسیقی و بازیگری همراه بوده است.  55.همیشه از دیدن کارهایش احساس می کند که شاید میتونسته بهتر ظاهر بشه.  56.فسنجون چلو کباب ماکارونی رو از بین غذاها بیشتر دوست داره.  57.در زمان خط قرمز یک پژو 206 مشکی رنگ داشت ولی حالا...   58.از بین بازیگران خارجی بازی براد پیت  را خیلی دوست دارد.  59.به مطالعه کتابهای سینمایی و دیدن فیلم های روز علاقه زیادی دارد.  60.به زدن گیتار علاقه زیادی دارد و تا حدودی در این زمینه فعالیت می کند.  61.در یکی از سالهای تحصیلی معدلش 16 شده و در همین مقطع یک بار انضباطش نیز 10 شده است.  62.طی چند سالی که در ایران نبوده شایعات زیادی در مورد او در محافل هنری پیچید.  63.پس از خط قرمز یکی دو سالی در تلویزیون ظاهر نشد.  64.قبل از مسافرت به امریکا در سریال مسافری از هند بازی کرد.  65.در این سریال با حمید گودرزی همبازی بود.  66.با مسافری از هند دوباره اوج گرفت و بر محبوبیتش اضافه شد.  67.در این مدت در فیلم سینمایی دنیا در کنار محمد رضا شریفی نیا هدیه تهرانی الهام حمیدی بازی کرد.   68.رابطه خیلی خوبی با خدا داره و هرچی که در زندگی به دست اورده رو به واسطه لطف خداوند به خودش می دونه.  69.هر موقعی که می خواد استارت کاری رو بزنه به خدا توکل می کنه و احساس می کنه که این کار انرژی زیادی به اون می ده.  70.در مواقع تنهایی به این نتیجه می رسه که فقط و فقط یاد خداست که ارامش میکند.   71.در هر پست و مقامی که باشد از کمک کردن به ضعیفان غافل نمی شود.  72.امامزاده داوود امامزاده صالح و امامزاده هاشم از جمله امامزاده هایی هستند که به زیارت انها رفته است.  73.به نظر او از طریق بازی در فیلم هایی که بار فرهنگی دارد می تواند کمکی برای جامعه باشد.   74.یکی از بزرگترین افتخارات کشورمان را شهدای کشور میداند.  75.مقام جانباز را کمتر از شهید نمی داند.   76.به اسمش سروش علاقه زیادی دارد و کاملا از انتخاب این اسم برای خودش راضی است.  77.علی یکی از اسامی مورد پسند او می باشد.   78.بهترین نصیحت را از مادرش شنیده که به او گفته به کسی در زندگی دروغ نگو صداقت را بیشتر از هر چیزی در زندگی ات به کار ببر.  79.دوست داشت اگر بازیگر نمیشد در زمینه رشته تحصیلی اش یعنی کامپیوتر فعالیت می کرد.  80.مسافرت به شمال کشور را خیلی دوست دارد و از فرصت هایی که به دست می اید راهی شمال کشور می شود.  81.پس از 4 سال دوری در سال 86 به ایران باز گشت.  82.پس از بازگشت از امریکا اعلام کرد که به طور رسمی از همسرش جدا شده است.  83.علت اصلی این اتفاق را عدم تفاهم اعلام کرد.  84.در ایام نوروز امسال در سریال پیامک از دیار باقی ظاهر شد.   85.در این سریال نقش حمید پسر محمد رضا شریفی نیا را بازی کرد.  86.در زمان خط قرمز همیشه یک دستبند مشکی و یک حلقه سفید در دستش بود.   87.اوایل خیلی ها فکر می کردند که سروش با حمید گودرزی برادر می باشد که بارها این موضوع از طرف هر دوی انها تکذیب شد.   88.یکی از بدترین خاطراتش رو بیماری عابدزاده می دونه.  89.مدتی در کیش به اموزش غواصی مشغول بود.   90.به رنگ قرمز علاقه زیادی داره.  91.مدتی در تیم والیبال هنرمندان حضور داشت.   92.در مدتی که در تیم والیبال حضور داشت با گلزار تبدیل به دوستان صمیمی ای شده بودند.   93.به بازی اسکی علاقه زیادی داره و زمستانها به این ورزش می پردازد.   94.با بزی در سریال نوروزی اس ام اس از دیار باقی ثابت کرد که هانند گذشته است و می تواند به جایگاه قبی اش باز گردد.  95.در مدتی که در خارج به سر می برده سریال ها و فیلم های ایرانی را از شبکه جام جم دنبال می کرده است.   96.از اینکه ایران را برای چند سالی ترک کرده اصلا راضی نیست.   97.غربت و تنهایی بیش از هرچیز دیگری او را در خارج ازرده می کرده.    98.همیشه از برادرش به عنوان الگویش در زندگی نام می برد و علاقه زیادی به او دارد.    99.دوری از فضای بازیگری برایش در این مدت 4 سال بسیار سخت بود.   100.سروش امیدوار است در سال 87 به هدفهایش نزدیکتر شود......

+ نوشته شده در  شنبه 1390/01/27ساعت 2:26 PM  توسط الناز  | 

سال نو مبارک

سلام سلام..!امیدوارم من رو به بزرگی خودتون ببخشید میدونم دیر شد و باید زود تر از اینها خدمت میرسیدم ولی..اینترنت خونه مشکل داشت.

فرا رسیدن سال نو و نوروز باستانی را به سروش جان و سحر و ارزوی عزیزم و تمامی دوستان تبریک میگم از خداوند مهربان سلامتی، سعادت، بهروزی و موفقیت را برایتان آرزومندم.

حالا نوبتی هم که باشه نوبت به این پوسترهای خوشگله از سروش عزیزم که خودم درستشون کردم و تقدیم شما میکنم.

و این شعر سهراب سپهری رو تقدیم به سروش نازنینم میکنم:

 می رفتیم و درختان چه بلند و تماشا چه سیاه
راهی بود از ما تا گل هیچ
مرگی در دامنه ها ابری سر کوه مرغان لب زیست
می خواندیم بی تو دری بودم به برون و نگاهی به کران وصدایی به کویر
می رفتیم خاک از ما می ترسید و زمان بر سر ما می بارید
 خندیدم : ورطه پرید از خواب و نهان آوایی افشاندند
ما خاموش و بیابان نگران و افق یک رشته نگاه
 بنشستم تو چشمن پر دور من دستم پر تنهایی و زمین ها پرخواب

 خوابیدم می گویند : دستی در خوابی گل می چید 


+ نوشته شده در  جمعه 1390/01/05ساعت 2:49 AM  توسط الناز  | 

.....قفس طلایی.....

این عکسهای زیبا از سروش گودرزی عزیزم در فیلم قفس طلایی

کارگردان: محمد زرین دست
تهیه کننده: علی اکبر مزینانی
سال تولید: 1388 / ایران - آمریکا
زمان: 100 دقیقه
طرح فیلمنامه: علی اکبر مزینانی
فیلمنامه نویس: شبیر جوان بخش شیرازی
مدیر فیلمبرداری: علی اکبر مزینانی
صدابردار: احمد اردلان
طراح صحنه ولباس: کیهان مرتضوی
چهره پرداز: مهران روحانی
صدا گذار: محسن روشن
تدوینگر:  حامد رضی
موسیقی: دکتر چراغعلی
مدیر تولید: مهدی احمدی
بازیگران: سروش گودرزی,امین حیایی,  نیلوفر خوش خلق, هوشنگ توکلی, آهو خردمند, مهرداد آوا, ارستس ماتاسنا, جو استوز, شربای لی, یوهان جونز, کاتلین مکلین, فرانسین یوونه, تات ماناگاساوان, برد پاتس

خلاصه داستان: منصور ایزدی که به دلیل بی مهری پدر سالها از برادر کوچکتر خود امیر که در آمریکا اقامت دارد بی خبر است با ارسال دعوت نامه ای از سوی امیر راهی آمریکا می شود تا هم دیدارها تازه گردیده و هم بتواند با برگرداندن امیر به ایران ریشه اختلافات خانوادگی را از بین ببرد. اما در همان بدو ورود به آمریکا با بزرگترین تراژدی زندگی اش که مرگ برادر است مواجه می شود. منصور در راه فهم علت مرگ برادر با یک تصادف ساختگی مواجه شده و با باند مواد مخدر مخوفی رو برو می شود و ...

لطفا برای دیدن بقیه عکسها به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 1390/01/05ساعت 2:48 AM  توسط الناز  | 

گزارش وضعیت تولید سینمای ایران تا اول اسفند ماه سال 89

گزارش وضعیت تولید سینمای ایران تا اول اسفند ماه  سال 89، توسط واحد پشتیبانی تولید بنیاد سینمایی فارابی اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، واحد پشتیبانی تولید این بنیاد اعلام کرد؛ تا اسفند ماه جاری، 3 فیلم در مرحله صداگذاری، 13 فیلم در مرحله تدوین، 15 فیلم در مرحله فیلمبرداری و 45 فیلم در مرحله پیش تولید قرار دارند.
بر پایه این گزارش، فیلم های، حقه‌باز دم دراز (پرویز صبری)، راز آفرینش (قاسم جعفری) و بیداری (فرزاد موتمن) در مرحله صداگذاری هستند.
در مرحله تدوین نیز فیلم های در انتظار معجزه (رسول صدرعاملی)، توقف کوتاه (ابوالفضل جلیلی)، سبب من (بهرام بهرامیان)، سرخابی (محمد آهنگرانی فراهانی)، آخرین سرقت (پدرام علیزاده)، سه و نیم (نقی نعمتی)، ساندویچ سرد (بهمن گودرزی)، تهران 1500 (بهرام عظیمی)، شور شیرین (جواد اردکانی)، باز نشسته‌ها (محسن ربیعی)، آمین خواهیم گفت (سامان سالور)، روز رستاخیز(احمدرضا درویش) وآزاد راه (عباس رافعی)، هستند.
همچنین فیلم های یک سطر واقعیت (علی وزیریان)، خرس (خسرو معصومی)، برف روی کاجها (محمدپیمان معادی)، دیدگاه (محمدعلی باشه آهنگر)، چک (کاظم راست‌گفتار)، بچه ننه (ایرج طهماسب)، دوازده صندلی (اسماعیل براری)، مادر پائیزی (سیروس رنجبر)، حماسه روزبه (علی نوری اسکویی)، پذیرایی ساده (مانی حقیقی)، زبان مادری (قربان محمدپور)، پنهان (مهدی رحمانی)، باگت (سامان مقدم)، دزدان خیابان جردن (وحید اسلامی) و لالایی (منیژه حکمت) در مرحله فیلم‌برداری قرار دارند.
بر پایه این گزارش 46 فیلم در مرحله پیش تولید قرار دارند که از این میان  پروژه‌های دلتنگ که می‌شویم (پوریا آذربایجانی)، بغض (رضا درمیشیان)، فرشته و باران (علی و حمید شاه‌حاتمی)، خون آشام (حسین بلنده)، نیکان و بچه غول (عبدالرحمان رضایی)، سیزده عدد شانس (حمیدرضا محسنی)، نیمه دوم (مرتضی غفوری نائینی)، هیچ‌کس نمی‌خواست بمیرد (ابوالفضل صفاری)، سلام بر فرشتگان (فرزاد اژدری)، چشم در چشم (حمید امجد)، عروس تهرانی (مسعود نوابی) و ماموریت تهران (مهدی مظلومی) بیش از 50 درصد مرحله پیش تولید را گذرانده اند.
+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/12/17ساعت 12:58 PM  توسط الناز 

دوبله فیلم قفس طلایی با حضور امین حیایی

فارس سینما-قفس طلایی از تولیدات جدید سینمای ایران می باشد که به تصمیم محمد زرین دست,این فیلم سینمایی برای اکران عمومی دوبله شده است.
در انجام کار دوبله این فیلم جلال مقامی مدیریت داشته است و امین حیایی یکی از بازیگران این فیلم در کار دوبله قفس طلایی کمک کرده است.
یکی از دلایل دوبله فیلم دو زبانه بودن فیلم می باشد که بخشی از تصویربرداری فیلم در آمریکا و بخش دیگر در ایران انجام شده است.
هنوز تاریخی برای اکران عمومی فیلم اعلام نشده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/12/09ساعت 10:24 AM  توسط الناز  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر